Polskie Demony

Demony z piekła rodem!

Ogłoszenie

Zapoznać się z regulaminami, nie są nudne i rozwlekłe...

#1 2008-03-28 18:11:06

methody

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-28
Punktów :   

Zasady pisowni

A więc napisałem taką oto krótką listę, jak posługiwać się językiem polskim na tymże forum. Jako, że studiowałem pokemońszczyznę, niejako wiem w jaki sposób pisać na forach. Oto kilka krótkich zasad:
- Caps Lock:
Uważany za krzyk. Dla tych, co nie rozumieją podaję link do obrazka -> link, blink, blink. Kwestię capsa uważam za zakończoną.
- KoFfFanEe pISseEmQuOo
Ban.
- Bluzgi
Nic do tego nie mam, o ile słowo "ku**a" nie jest używane jako przecinek. Ofkoz, to samo tyczy się innych zwrotów. Sam staram się ich unikać, co widać po cenzurze.
- Emotki
Używane z umiarem są jak najbardziej okej. Natomiast, jeśli ktoś przegina, może wyniknąć taka sytuacja -> link. User w konsekwencji zbyt częstego używania emotek w swej wypowiedzi może zostać nagrodzony warnem.
- Ortografja
W internecie aż roi się od ludzi posiadających dysgrafie, dyslekcje, dys... i inne dysmózgowia. Mam nadzieję, że wszyscy tutaj używają Firefoxa lub Opery. Lisek ma wbudowane sprawdzanie pisowni. Proszę, korzystajcie z tego. Opera, której używam, niestety nie posiada sprawdzania pisowni w standardzie.
Jak zainstalować to cudo w cudniejszej Operce? Link wszystko wyjaśnia.
- Ogonki
Warto używać, szczególnie przy długich postach ułatwiają zrozumienie czytanego tekstu.
- Podkreślenia, wytłuszczenia, pochylenia...
Wszystko jest okej, jeśli jest stosowane z umiarem. Jeśli chcecie coś podkreślić lub wytłuścić, uczyńcie to tylko dla najważniejszych słów kluczowych, opcjonalnie całego zdania. Nadużycie spowalnia czytanie o x%. Nie wiem dokładnie ile, ale spowalnia.

Wszystkich Demonów proszę o zastosowanie się do powyższych rad, wskazówek, nakazów, a forum będzie czyste, schludne i czytelne.

Pozdrawiam, methody.

Offline

 
Zapoznać się z regulaminami, nie są nudne i rozwlekłe...

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.najbud4.pun.pl www.narutoforshinobi.pun.pl www.mysterius.pun.pl www.akwow.pun.pl www.olimpiapiekary.pun.pl